Jedyne takie połączenie

na zdjęciu reprezentacja AZS SGH na Akademickich Mistrzostwach Polski w Aerobiku Sportowym w sezonie 2020/2021

Aerobik sportowy to, w najprostszym ujęciu, połączenie tańca, akrobatyki i fitnessu.

Aerobik nie tylko wzmacnia ciało, ale też pozwala rozwijać się w drużynie, a do tego (jak prawie żaden inny rodzaj sportu) stawia na aspekt wizualny – tutaj nie wystarczy poprawna technika ćwiczeń, układ choreograficzny ma nade wszystko zachwycać! To właśnie ta wielowymiarowość i różnorodność sprawiają, że aerobik sportowy jest zachęcającym sportem, wzmacniającym siłę czy kondycję.

To świetny wybór dla wszystkich, niezależnie od płci i doświadczenia – nieważne, czy większość życia ktoś ćwiczył akrobatykę, czy może pierwszy raz przekroczył próg sali fitnessu. W obu przypadkach odnajdzie się bez problemu, a przy okazji pozna nowych przyjaciół i będzie mieć szansę na wzięcie udziału w ogólnopolskich zawodach. Mogą w nich brać udział zarówno większe, maksymalnie siedmioosobowe drużyny, jak i trójki, duety czy też soliści. W rytm odpowiednio dobranej muzyki wykonują oni przygotowany wcześniej układ choreograficzny, łączący ruchy typowo taneczne z tymi, które lepiej znamy z zajęć fitnessu – najlepsze układy mogą nawet zawierać wyskoki do szpagatu z opadem do pompki na jednej ręce. Oczywiście nie jest to obowiązkowy element układu, ale po takim wyczynie najwyższe miejsce na podium praktycznie jest gwarantowane!

Na zdjęciu występ Zofii Kraśnickiej, solistki AZS SGH

Sekcja Aerobiku Sportowego AZS SGH została reaktywowana po wielu latach dokładnie rok temu, w samym środku szalejącej pandemii. Mimo niesprzyjających warunków zawodniczki naszej uczelni (choć po cichu liczymy, że w najbliższym czasie „dorobimy się” chociaż jednego zawodnika), wraz z trenerką Anną Milińską-Tymendorf, zdołały zorganizować treningi, ułożyć układ, przygotować stroje i pojechać na Akademickie Mistrzostwa Polski, gdzie dostały się do finału! Jest to całkiem imponujący wyczyn, zważywszy na to, że żadna z  nich nie trenowała wcześniej aerobiku.

Jeśli więc macie ochotę wziąć udział w tej niesamowitej przygodzie, to Sekcja Aerobiku Sportowego AZS SGH przyjmie Was z otwartymi rękoma. Wszystkich już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy!


ANNA GOŁASZEWSKA, członek Zarządu AZS SGH, kierownik Sekcji Aerobiku Sportowego