Brydż powrócił do SGH!

Na zdjęciu rozgrywki brydżowe

Studenci tak prestiżowej uczelni jak SGH na zawodach międzyuczelnianych powinni święcić triumfy przede wszystkim w tzw. grach umysłowych.

Dlatego tym bardziej cieszymy się, że po kilku latach przerwy nasza sekcja brydża sportowego została reaktywowana, a jej zawodnicy już teraz zapowiadają walkę o najwyższe laury.

Od początku roku akademickiego 2021/2022 Sekcja Brydża Sportowego w SGH działa pod nowym przewodnictwem – Kacpra Kopki (członka Zarządu AZS SGH oraz Zarządu Polskiego Związku Brydża Sportowego, mistrza świata w kategorii juniorów) i Filipa Trojańskiego (wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski).

„Brydż (bridge) – logiczna gra karciana, w której bierze udział czterech graczy tworzących dwie rywalizujące ze sobą pary. Gracze stanowiący parę siedzą naprzeciwko siebie. Każda para stara się uzyskać lepszy wynik punktowy od wyniku przeciwników” – taką zawężoną definicję znajdziemy w popularnej Wikipedii. A czym jest brydż dla samych graczy? Jak mówi kierownik sekcji, Kacper Kopka: „Jest to świetna okazja do zabawy, wspólnych wyjazdów, spędzenia mile czasu, poznania nowych osób. Angielskie bridge nie wzięło się przez przypadek – ta gra łączy ludzi!”.

Dlaczego warto spróbować? Brydż rozwija wyobraźnię, jest znakomitym treningiem pamięci, koncentracji, uczy tworzenia strategii i rozwija logiczne myślenie. Ponadto, co najważniejsze, nigdy nie jest za późno, żeby zostać mistrzem brydża!
Na treningi sekcji zapraszamy więc osoby zarówno zupełnie początkujące, jak i te, które już w przeszłości miały doświadczenie z brydżem. Co ważne, w treningach oraz zawodach mogą brać udział również doktoranci i pracownicy Wielkiej Różowej. Zapraszamy do kontaktu z Kacprem Kopką poprzez profil sekcji na Facebooku, a także do śledzenia występów reprezentantów naszej uczelni. Najbliższe zawody odbędą już w kwietniu – Akademickie Mistrzostwa Polski. Trzymamy kciuki!

Link do profilu Sekcji Brydża Sportowego AZS SGH na Facebooku: https://www.facebook.com/sghbrydz


MAGDALENA BRYK, członek Zarządu AZS SGH