Życzenia Rektora SGH z okazji Międzynarodowego Dnia Studenta

grafika przedstawiająca studentów w togach i biretach, u góry napis Międzynarodowy Dzień Studenta

W Międzynarodowym Dniu Studenta chciałbym złożyć wszystkim Studentkom i Studentom SGH najserdeczniejsze życzenia. Wszystkiego dobrego! Wspaniałych chwil na naszej Uczelni i w życiu osobistym.

Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

realizujcie swoje marzenia, wytyczajcie cele i poszerzajcie horyzonty! Korzystajcie z najpiękniejszego okresu w życiu, jakim jest czas studiów, ale i nie zapominajcie też o swych powinnościach i obowiązkach! Zawsze pamiętajcie, że macie możliwości, siłę i realny wpływ na kształtowanie rzeczywistości.

17 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Studentów. Święto wszystkich studiujących zostało ustanowione dla upamiętnienia tragicznych wydarzeń 1939 roku, kiedy to w Pradze doszło do demonstracji czechosłowackich studentów sprzeciwiających się aneksji ich kraju przez III Rzeszę. Naziści krwawo wówczas stłumili ten wyraz obywatelskiego nieposłuszeństwa.

Międzynarodowy Dzień Studentów z czasem stał się okazją dla uczelni wyższych na świecie do wyrażenia dumy z pozytywnej pracy, jaką międzynarodowa populacja wykonuje w swych lokalnych społecznościach.

Studentki i Studenci są bowiem przyszłością. To umysły, które prowadzą nasze kraje naprzód. Bez względu na pochodzenie czy wybrany kierunek studiów, zawsze powinniśmy doceniać studentów, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę.

Życzę Wam dalszych sukcesów w tym obszarze, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Rektor SGH
Piotr Wachowiak