„Szlachetna Paczka” w SGH. Zgłoś rodzinę i zostań wolontariuszem

jej

Od 5 lat Szkoła Główna Handlowa w Warszawie w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka” wspiera najbardziej potrzebujących. W tym roku nie tylko zachęcamy społeczność uczelni do pomocy w zbiórce darów, lecz także do zgłaszania rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej oraz do zostania wolontariuszem akcji. 

„Szlachetna Paczka” to realizowany przez krakowskie Stowarzyszenie Wiosna projekt, którego celem jest pomoc osobom najbiedniejszym. Od 2001 roku wolontariusze i darczyńcy docierają z pomocą do rodzin i osób samotnych, żyjących w trudnej, niezawinionej sytuacji. 

Zostań wolontariuszem

W tym roku – jak informują przedstawiciele Stowarzyszenia – na terenie województwa mazowieckiego brakuje aż 1500 wolontariuszy, bez których dotarcie do ogromnej  liczby potrzebujących nie będzie możliwe.  

informacja szlachetna paczka

To właśnie wolontariusze docierają do rodzin zgłoszonych do „Szlachetnej Paczki”, poznają bliżej ich historie, pośredniczą w przekazywaniu paczek, a co najważniejsze – dają nadzieję i impuls do wyjścia z trudnej sytuacji. Każdy wolontariusz ma realny wpływ na życie konkretnych osób z najbliższej okolicy. Zostając wolontariuszem, możesz zmienić ich historie, przywrócić siłę i godność, odnaleźć radość czy pewność siebie. Każdy wolontariusz Paczki to szansa za zmianę w życiu 2-3 rodzin w potrzebie – podkreślają organizatorzy projektu.

Jak zostać wolontariuszem „Szlachetnej Paczki”?

Wystarczy wypełnić krótki formularz dostępny na stronie internetowej www.superw.pl. 

Znasz rodzinę/osobę, która potrzebuje pomocy? Zgłoś je do akcji

A może w twojej najbliższej okolicy, sąsiedztwie lub rodzinie są osoby w trudnej sytuacji materialnej? 
Od teraz możesz zgłosić je do akcji przez wypełnienie formularza na stronie.

Formularz zgłoszenia rodziny 

Wolontariusze „Szlachetnej Paczki”, dopiero gdy dogłębnie zapoznają się z indywidualną sytuacją zgłaszanej rodziny/osoby, podejmują decyzję o jej włączeniu do projektu. 

Taka weryfikacja zgłoszeń ma związek z zasadami, którymi od lat kierują się organizatorzy:

Docieramy do prawdziwej biedy – niezawinionej, ukrytej, a nie tej, która krzyczy, domaga się i żąda pomocy. Mądrą pomoc otrzymują Ci potrzebujący, którzy mimo słabości walczą o zmianę swojej sytuacji, nie są bierni, nie czekają na jałmużnę. Ale również Ci, którzy nie poradzą sobie sami – ubodzy seniorzy czy niepełnosprawni. Paczka ma być dla nich umocnieniem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi.

Nad finałem akcji „Szlachetna Paczka w SGH” – zbiórką darów dla wybranych rodzin, jak co roku czuwa Dział Socjalny SGH. O szczegółach zbiórki poinformujemy w późniejszym czasie.

Zobacz także: Świąteczna SGH. Finał „Szlachetnej Paczki” i konkursu plastycznego dla dzieci 
 

Szlachetna paczka w SGH

Szlachetna paczka w SGH w 2019 roku/ Fot. Marcin Flis