W rocznicę napaści Rosji na Ukrainę SGH wyraża solidarność ze społeczeństwem ukraińskim

znak wiktorii wykonywany dłonią wpisany we flagę Ukrainy

W związku z pierwszą rocznicą zbrojnej napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę władze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zaplanowały na piątek 24 lutego serię wydarzeń, które pozwolą społeczności naszej uczelni na wyrażenie solidarności ze społeczeństwem ukraińskim przeżywającym trudy wojny i doświadczającym systematycznego niszczenia przez Rosję ukraińskiej infrastruktury krytycznej.

Jest to również dzień szczególnej pamięci o ofiarach tego konfliktu. Wśród nich był Ołeksyj Morklianyk, student SGH, który stracił życie 1 marca ub.r., gdy samochód którym jechał, został trafiony odłamkami pocisków.

Od piątku rano w Auli Spadochronowej będzie wystawiona księga pamiątkowa, w której wszyscy członkowie naszej społeczności będą mogli wyrazić solidarność ze społeczeństwem Ukrainy i przekazać słowa otuchy pod adresem Ukrainek i Ukraińców. Zachęcamy wszystkich do wpisywania się do księgi pamiątkowej. Księga zostanie następnie przekazana władzom Ukrainy.

W piątek budynek G w godz. 16-22 będzie oświetlony w barwach narodowych Ukrainy. Na telebimie ustawionym w Auli Spadochronowej będzie można obejrzeć prezentację i fotografie ilustrujące całoroczne działania SGH na rzecz Ukrainy.

Ponadto, w piątek rano w imieniu naszej uczelni zostanie złożona wiązanka kwiatów przed tablicą ku czci walczących o europejską Ukrainę umieszczoną na gmachy ambasady Ukrainy w Warszawie.

Niech żyje wolna, europejska Ukraina!