Znamy wyniki Rankingu MBA Perspektywy 2021. SGH nagrodzona aż w pięciu kategoriach 

sgh

18 listopada poznaliśmy wyniki Rankingu Programów MBA Perspektywy 2021. Podczas Forum Liderów Kształcenia Menedżerskiego Perspektywy 2021 ogłoszono listę najlepszych piętnastu programów MBA w Polsce. Wyróżnienie – aż w pięciu kategoriach – trafiło na ręce rektora Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, prof. Piotra Wachowiaka.

1. miejsce w kategorii „Jakość kadry” oraz 2. w rankingu ogólnym najlepszych programów MBA przyznano Canadian Executive MBA (CEMBA) z SGH. CEMBA jest również najlepszym w Polsce programem całkowicie anglojęzycznym.

Najwyżej ocenianym programem polskojęzycznym został MBA-SGH, który w rankingu ogólnym awansował o jedno oczko i znalazł się na miejscu 6. W kategorii „Opinia absolwentów” program MBA-SGH zajmuje niekwestionowaną pozycję lidera.

sgh

Również program Executive SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia, prowadzony wspólnie z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym otrzymał tytuł najlepszego programu w swojej kategorii, zajmując miejsce 5. w kategorii „Ranga i prestiż”, 9. pod względem oceny jakości kadry oraz 15. w rankingu ogólnym.

Liczba programów MBA (trzy programy, przyp. red) prowadzonych w SGH, które znalazły się w „Złotej Piętnastce” tegorocznego rankingu Perspektyw, jest dla nas ogromnym powodem do dumy – skomentował rektor SGH, prof. Piotr Wachowiak, dodając: Nie tylko cieszy nas wysokie 2. miejsce Programu Canadian Executive MBA w rankingu ogólnym, gdzie ocenie poddano aż 41 programów, czy awans Programu MBA-SGH (z miejsca 7. na 6.) lecz również – a może w szczególności – pozycja lidera w poszczególnych kategoriach, zwłaszcza w ocenie jakości kadry i opinii absolwentów. Doskonałym aliansem okazały się również nasze wspólne studia z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, docenione w kategorii programów związanych z ochroną zdrowia. SGH nie zwalnia jednak tempa i w kolejce czeka nasz kolejny program „MBA for Startups”, który – ze względu na swój tegoroczny debiut –  nie mógł być jeszcze uwzględniony w rankingu. Wierzę jednak, że w niedalekiej przyszłości ma szansę na równie wysokie noty. 

sgh

Najlepsze programy MBA według kryteriów ocen:

  • opinia absolwentów

1.miejsce MBA-SGH
9.miejsce Canadian Executive MBA (CEMBA)

  •  jakość kadry

1.miejsce Canadian Executive MBA (CEMBA)
9. miejsce SGH-WUM w ochronie zdrowia

  • ranga i prestiż

4. miejsce Canadian Executive MBA (CEMBA)
5. miejsce MBA-SGH
5.miejsce SGH-WUM w ochronie zdrowia

  • merytoryczne cechy programu

4. miejsce Canadian Executive MBA (CEMBA)
7. miejsce MBA-SGH

  •  jakość studentów

12. miejsce Canadian Executive MBA (CEMBA)
19. miejsce MBA-SGH

Ranking Programów MBA Perspektywy 2021
Metodologia