Czwartkowe Forum SGH: Zmiany na rynku pracy

Czwartkowe Forum SGH: Zmiany na rynku pracy

13 maja 2021 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Czwartkowe Forum SGH. W dyskusji udział wzięli Rafał Woś, dziennikarz i publicysta ekonomiczny, oraz prof. Marzena Fryczyńska, Zakład Zarządzania Kapitałem Ludzkim.

Lockdown oraz ograniczenia działalności gospodarczej nie spowodowały tak dramatycznych skutków dla rynku pracy, jak zakładano. W wielu branżach zmiany wywołane pandemią pozostaną jednak stałym elementem zmieniającym relacje między pracodawcami i pracownikami. Jak będzie wyglądała praca przyszłości?

  • Jaka pandemia wpłynęła na sytuacja na rynku pracy?
  • Jakie wyzwania stoją przed pracodawcami?
  • Jak praca zdalna wpłynęła na relacje oraz kulturę organizacyjną przedsiębiorstw?
  • Czy rynek pracy mierzy się z tymi samymi wyzwaniami jak przed pandemią?
  • Czym jest zrównoważona praca i kariera? Jak ją wdrażać? Jakie potencjalne korzyści a jakie zagrożenia generuje dla podmiotów rynku pracy?

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy.

Czwartkowe Forum SGH, wspólny projekt Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Forum Ekonomicznego, to cykl debat online na temat najważniejszych problemów gospodarczych, biznesowych i społecznych w kraju i na świecie. Jego celem jest zainicjowanie wymiany opinii na najbardziej istotne kwestie ekonomiczne pomiędzy przedstawicielami świata nauki i praktyki gospodarczej, omówienie aktualnych trendów i zjawisk gospodarczych, najistotniejszych wyzwań biznesowych oraz ich konsekwencji i skutków z perspektywy regionu, kraju, poszczególnych branż, przedsiębiorstw, jak również gospodarstw domowych. Osoby i instytucje zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do kontaktu z Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH, e-mail: cpitt@sgh.waw.pl.