Ranking Financial Times 2019: CEMS MIM w TOP 10 na świecie!

Dwa kierunki z zakresu zarządzania oferowane przez SGH znalazły się na 8. i 58. miejscu wśród najlepszych na świecie według „The Financial Times”.
 

Ranking The Financial Times Global Master in Management 2019

28 października 2019 r. dziennik „The Financial Times” opublikował ranking programów magisterskich z zakresu zarządzania „Global Master In Management” . Dwa programy studiów oferowane przez SGH znalazły się wśród stu najlepszych na świecie. CEMS Master in International Management, współorganizowany przez SGH – jedyną polską uczelnię ekonomiczną należącą do stowarzyszenia CEMS – awansował na 8. miejsce. Drugi kierunek z zarządzania prowadzony przez SGH znalazł się na 58. miejscu rankingu.

Rankingi kierunków dziennika „The Financial Times” oceniają przede wszystkim powodzenie absolwentów na rynku pracy. Obecność w setce najlepszych – i to podwójna – potwierdza wysoką jakość kształcenia Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i renomę, jaką cieszą się jej absolwenci na rynku pracy – komentuje rektor SGH prof. Marek Rocki. – Przyjęcie zaproszenia do konsorcjum CEMS było jedną z najlepszych strategicznych decyzji podjętych przez uczelnię. Doświadczenie związane ze współprowadzeniem kierunku CEMS MIM zaprocentuje także podczas starań o międzynarodowe akredytacje, które podniosą wyniki SGH w rankingach uczelnianych.

Program CEMS MIM jest niezwykle istotny dla wizerunku naszej Uczelni przede wszystkim na arenie międzynarodowej, ale również w Polsce. Oferuje go konsorcjum 32 czołowych szkół biznesu na świecie, wśród których znalazła się SGH. Warto podkreślić, że każdy kraj jest reprezentowany wyłącznie przez jedną, uznaną przez pozostałe uczelnie za wiodącą, szkołę biznesu. Uczestnictwo w CEMS MIM umożliwia nam zarówno dydaktyczną, jak i naukową współpracę z renomowanymi uczelniami na całym świecie. Należy dodać, że SGH ma w ramach konsorcjum silną pozycję – podkreśla prof. Jacek Prokop, prorektor ds. współpracy z zagranicą.

 

CEMS MIM? To najlepsza decyzją jaką podjąłem!

Kierunek CEMS Master in International Management (CEMS MIM), realizowany na studiach magisterskich w SGH, wysoko oceniają studenci oraz absolwenci kierunku. 

Inspirujący wykładowcy z prawdziwą pasją do tego, czym się zajmują. Kontakt z międzynarodowymi firmami. Codzienne zdobywanie nowych umiejętności - mówi absolwentka CEMS MIM Aleksandra Niemiec, która w ramach programu studiowała na University of Sydney Business School. - Nie przypuszczałam, że będę mogła realizować studia menedżerskie na tak światowym poziomie w Polsce, jednak dzięki CEMS MIM w SGH tak się stało - dodaje. 

 

Przyjazd do Warszawy i studia na kierunku CEMS MIM w SGH to najlepsza decyzja jaką podjąłem. Prestiżowa uczelnia, kształcąca liderów świata biznesu i polityki, a do tego świetny program menedżerski, bogaty w angażujące zajęcia i wartościowe warsztaty - dodaje Karol Górnowicz, absolwent CEMS MIM.

 

CEMS MIM wspiera ducha przedsiębiorczości i nieszablonowe myślenie

O tym, co wyróżnia CEMS MIM w SGH mówi prof. Jacek Miroński.

Po pierwsze inspirująca atmosfera do nauki. Studenci znajdują tu przestrzeń do rozwoju swoich zainteresowań, zarówno naukowych jak również osobistych. Wspieramy także  “ducha przedsiębiorczości” wśród studentów, których kształci kadra praktyków, z dużym doświadczeniem w świecie biznesu, nietuzinkowym podejściem do nauczania, wspierająca nieszablonowe myślenie i kreatywność. 
 

CEMS School of the Year i nagroda za “kurs roku” 2016/2017 dla SGH!

W 2017 roku SGH otrzymała tytuł CEMS School of the Year 2016/2017, za wysoki poziom satysfakcji studentów programu CEMS MIM, a prof. Jacek Miroński nagrodę indywidualną za “kurs roku” - najlepiej prowadzone zajęcia. Uroczystość nadania tytułu odbyła się 27 listopada 2017 r. w Sydney.

CEMS - 30 lat współpracy najlepszych szkół biznesowych na świecie

Wszystko zaczęło się wiosną 1988 r. od wstępnych rozmów pomiędzy ESADE (Barcelona) i HEC (Paryż), podczas których powstała wizja organizacji i wspólnego programu. Pomysł ten szybko zyskał poparcie dwóch pozostałych uczelni założycielskich: Università Commerciale Luigi Bocconi w Mediolanie i Uniwersytetu w Kolonii (Wydziału Zarządzania, Ekonomii i Nauk Społecznych). Wraz z pierwszym partnerem korporacyjnym Procter & Gamble te cztery uczelnie podpisały w grudniu 1998 r. porozumienie ustanawiające CEMS, wtedy jeszcze Wspólnotę Europejskich Szkół Zarządzania, której celem jest kształcenie przyszłych liderów międzynarodowego, wielojęzykowego i wielokulturowego świata biznesu. Wkraczając w XXI w., CEMS wyszedł poza ramy europejskie i jest obecny na wszystkich kontynentach – zrzesza 32 czołowe uczelnie ekonomiczne na świecie, 71 partnerów korporacyjnych oraz 7 partnerów społecznych (NGOs).
 

Ranking Global Master in Management 2019 The Financial Times

Rekrutacja do CEMS MIM na rok 2020/21

Absolwentka CEMS MIM zmienia świat na lepsze

CEMS The Global Alliance in Management Education