Szkoła Nauk Aktuarialnych w SGH

gazeta_351_szkola_nauk

Szkoła Nauk Aktuarialnych, współorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Aktuariuszy i Szkołę Główną Handlową, odbywała się w SGH od 10 do 17 czerwca 2019 r.

Polskie Stowarzyszenie Aktuariuszy od 30 lat organizuje Szkołę Aktuarialną i w 2019 r. rozpoczęło współpracę z SGH. Współpraca ta będzie kontynuowana w kolejnych latach. Kierownikiem Szkoły Nauk Aktuarialnych jest dr hab. Łukasz Delong, prof. SGH, pracownik Instytutu Ekonometrii Kolegium Analiz Ekonomicznych.
 
Szkoła Nauk Aktuarialnych jest przeznaczona dla aktuariuszy i specjalistów aktuarialnych pracujących w firmach ubezpieczeniowych. Jest to główne wydarzenie o charakterze edukacyjnym dla osób zajmujących się metodami ilościowymi w praktyce ubezpieczeniowej. W szkole mogą także uczestniczyć wybitni studenci oraz pracownicy naukowi, którzy mają szansę ubiegać się o obniżoną opłatę.
 
W trakcie zajęć przedstawiane są najnowsze światowe techniki aktuarialne oraz tematy cieszące się największym zainteresowaniem w Polsce. Wykładowcami są aktuariusze z wieloletnim doświadczeniem oraz profesorowie z dorobkiem z nauk aktuarialnych. W ramach tegorocznej szkoły odbyły się trzy szkolenia:
 
  • „Dependence in Insurance: Beyond Correlation and the Bivariate Normal Distribution”, wykładowca prof. Matthias Scherer z Politechniki w Monachium;
  • „Programowanie w pakiecie R”, wykładowca Piotr Ćwiakowski, współzałożyciel firmy szkoleniowej LabMasters;
  • „Co nowego w ubezpieczeniach życiowych w Europie?”, wykładowcy dr Aleksander Rejman i Tomasz Konieczny, aktuariusze z Willis Towers Watson.
W zajęciach wzięło udział 125 aktuariuszy i specjalistów aktuarialnych z firm ubezpieczeniowych.
Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnej edycji szkoły w czerwcu 2020 r. Osoby zainteresowane naukami aktuarialnymi i Szkołą Nauk Aktuarialnych zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych Polskiego Stowarzyszenia Aktuariuszy: www.actuary.org.pl. 
 

DR HAB. ŁUKASZ DELONG, prof. SGH, Instytut Ekonometrii, Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH