Katarzyna Kacperczyk nową wiceminister zdrowia

Na zdjęciu Katarzyna Kacperczyk, w tle aula SGH

Premier Donald Tusk na wniosek minister zdrowia Izabeli Leszczyny powołał dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej SGH Katarzynę Kacperczyk na stanowisko podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Katarzyna Kacperczyk to specjalistka w zakresie stosunków międzynarodowych i nauk ekonomicznych. W latach 2013–2016 sprawowała funkcję podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W resorcie zdrowia będzie odpowiedzialna za inwestycje oraz realizację Krajowego Planu Odbudowy.

Wiceminister Kacperczyk to absolwentka Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz prestiżowego Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku (ekonomia i zarządzanie). Studiowała również w Instytucie Europejskim (wydział prawa) na Uniwersytecie Kraju Saary w Niemczech; jest także absolwentką programu studiów europejskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

W latach 2005-2008 rozwijała karierę w dyplomacji - w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Nowym Jorku, gdzie odpowiadała m.in. za problematykę reformy Narodów Zjednoczonych. 

Była doradczyni w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W 2018 roku podjęła pracę na stanowisku dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej w SGH, gdzie odpowiadała za rozwój współpracy z zagranicą oraz nadzorowała i prowadziła projekty finansowane ze środków krajowych i unijnych.

Wykładała w SGH, w Krajowej Szkole Administracji Publicznej oraz w Uczelni Łazarskiego. W latach 2013-2015 była członkinią licznych komitetów rządowych, w tym Komitetu ds. Cyfryzacji, Komitetu Polityki Ubezpieczeń Eksportowych oraz Komitetu ds. Inwestycji o strategicznym znaczeniu dla gospodarki.

Serdecznie gratulujemy pani dyrektor nowej, odpowiedzialnej funkcji.