Konkurs na dzienniki i pamiętniki „Inflacja w życiu codziennym Polaków”

dziewczyna, siedzi przed laptopem, smutna

Instytut Gospodarstwa Społecznego SGH organizuje konkurs na dzienniki i pamiętniki „Inflacja w życiu codziennym Polaków". Z jednostkowych losów i indywidualnych problemów oraz sukcesów zostanie odtworzony obraz życia codziennego mieszkańców Polski i to jak radzą sobie z inflacją.

Po wielu latach przerwy w Polsce pojawiła się dwucyfrowa inflacja, a wzrost cen w ciągu roku wyniósł w październiku 17,9 proc. Chcielibyśmy się dowiedzieć, co to oznacza w Waszym życiu codziennym? Czy coś się zmieniło i w jakim stopniu? Z czego musieliście zrezygnować, a z czego zrezygnować absolutnie nie chcecie? A może należycie do tej grupy, która inflacji nie odczuwa i się nią specjalnie nie przejmuje? Jak walczycie z inflacją, a może zamiast walczyć staracie się ją oswoić?

Czy macie kredyt, a jeśli tak to jak radzicie sobie z ratami? Co robicie z oszczędnościami? Czy inflacja skłania Was bardziej do oszczędzania czy wydawania pieniędzy? Co z waszymi wynagrodzeniami, dostaliście podwyżki, czy też nie możecie się ich doczekać? Jeżeli prowadzicie firmę, to jak zmieniają się Wasze koszty i czy zmieniacie lub planujecie zmieniać ceny? Co z waszymi planami na przyszłość? Czy w związku z drożyzną czegoś się obawiacie, a jeśli tak to czego? Podsumowując: jak inflacja wpłynęła na Waszą codzienność? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.
 
Chcielibyśmy też dzięki Wam zobrazować inflację i to co o niej myślicie. Gdzie ją widzicie? Czy wzrost cen jest obecny w waszych rozmowach rodzinnych, w pracy, w waszych mediach społecznościowych? Czy kogoś  obwiniacie za wzrost cen? Czy waszym zdaniem ktoś korzysta na inflacji, a jeżeli tak to kto? A kto najwięcej traci? Wszystkie skojarzenia mile widziane.

Przewidujemy następujące nagrody za najlepsze prace (kwoty netto):

    I nagroda – 5000 zł
    II nagroda – 4000 zł
    III nagroda – 3000 zł
    Pięć wyróżnień – po 1500 zł

Nagroda Rektora SGH dla prowadzących własną działalność/właścicieli małych firm - 3000 zł

Zasady Konkursu są proste: prowadź notatki, rób zdjęcia i opisuj, jak wygląda Twoje życie codzienne. Wybierz dowolną formę, np. dziennika, relacji, pamiętnika, bloga lub inną; możesz też dołączyć zdjęcia, rysunki lub to, co uznasz za istotne. Objętość dokumentów nie jest z góry określona, ale prosimy o nie mniej niż kilkanaście stron pliku tekstowego lub analogiczną objętość wpisów na blogu. Nie wiesz od czego zacząć? Zacznij od tego, co się zmieniło w Twoim życiu wraz z inflacją. Zależy nam na szczerości. Gwarantujemy anonimowość, także w przypadku publikacji materiałów. Nie przejmuj się brakiem umiejętności pisarskich – nas interesują autentyczne doświadczenia, przeżycia i podejmowane działania. Każda informacja będzie dla nas ważna.

Z jednostkowych losów i indywidualnych problemów oraz sukcesów odtworzymy obraz życia codziennego mieszkańców Polski i to jak radzą sobie z inflacją.

Pracę i skan podpisanego oświadczenia oraz wypełniony kwestionariusz należy słać

  • Mailem: pamietniki@sgh.waw.pl (preferowana)
  • Pocztą tradycyjną: Instytut Gospodarstwa Społecznego SGH, ul. Wiśniowa 41, 02-520 Warszawa

Szczegóły na stronie Kolegium Ekonomiczno-Społecznego.

Na wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące konkursu odpowiadamy drogą mailową lub telefonicznie pod numerem 512 748 274.

Komplet dokumentów należy przesłać do 20 marca 2023 r.   

O ostatecznym podziale nagród zadecyduje jury powołane przez organizatorów. Najciekawsze prace zostaną opublikowane w całości lub we fragmentach.