Gratulacje dla najlepszych sportowców SGH!

Pamiątkowe zdjęcie wszystkich nagrodzonych z JM Rektorem SGH

Ceremonia z udziałem JM Rektora SGH

W dniu 30 września w Sali Senatu rektor prof. Piotr Wachowiak wręczył listy gratulacyjne naszym najlepszym sportowcom z dwóch ostatnich sezonów.

Na uroczystość zaproszono liczną grupę członków AZS SGH. Z uwagi na obostrzenia pandemiczne do podobnego spotkania nie doszło w roku ubiegłym, dlatego też obecni na ceremonii zawodnicy (wraz z trenerami) byli nagradzani zarówno za tegoroczne, jak i ubiegłoroczne sukcesy. Za osiągnięcia w sezonie 2020/2021 zostały uhonorowane Aleksandra Pepłowska – nasza sztangistka, która zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski AZS w podnoszeniu ciężarów, oraz Anna Maliszewska – Mistrzyni Polski w pięcioboju nowoczesnym. Listy gratulacyjne odebrała też męska reprezentacja narciarska, która w minionym sezonie drużynowo sięgnęła po tytuł Akademickich Wicemistrzów Polski.

Nie zabrakło również medalistów Akademickich Mistrzostw Polski w sezonie 2019/2020: Magdaleny Pawłowskiej (złoto w szpadzie), Jana Kozakiewicza (srebro w pływaniu na dystansie 50 m stylem klasycznym), Magdaleny Bryk (brąz w ergometrze wioślarskim w wadze lekkiej kobiet) oraz żeglarzy, którzy w składzie Wojciech Chamier Cieminski (sternik), Karolina Mikulec, Jakub Matla i Michał Sawicki zajęli 2. miejsce indywidualnie w klasyfikacji generalnej oraz (wraz z załogą: Martyna Mik jako sternik, Jakub Niekowal i Szymon Kowalski) – 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Na spotkaniu byli również obecni nasi piłkarze, którzy w sezonie 2019/2020 (po zaciętej walce) znaleźli się na 4. miejscu na Akademickich Mistrzostwach Polski. Najmłodszym nagrodzonym sportowcem był uczeń liceum SGH – Maks Moroz, który jest zarazem najmłodszym reprezentantem Polski w amp futbolu.


MAGDALENA BRYK, członek Zarządu AZS SGH