SGH podpisała umowę na budowę nowego gmachu przy ul. Batorego

Wizualizacja nowego budynku SGH przy ulicy Batorego w Warszawie

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i firma ERBUD GROUP podpisały 14 września br. umowę na budowę nowego gmachu dydaktycznego SGH przy ul. Batorego 8 w Warszawie.

Ze strony inwestora, a więc naszej uczelni umowę podpisali rektor SGH prof. Piotr Wachowiak i kanclerz SGH dr Marcin Dąbrowski, a ze strony wykonawcy wiceprezes Zarządu ERBUD SA Jacek Leczkowski i prokurent Piotr Augustyniak. Oddanie budynku planowane jest w ciągu dwóch lat od podpisania umowy.

– Jesteśmy niezwykle radzi, że podpisanie umowy na budowę Centrum Przestrzeni Innowacyjnej SGH doszło do skutku. W nowym miejscu dydaktycznym SGH powstanie około 1000 miejsc w salach wykładowych i laboratoriach, w auli na około 140 miejsc chcemy również organizować konferencje. W budynku znajdzie się też przestrzeń usługowa i audytoryjno-wystawowa, a także biurowa i naukowa. Na samej górze planowany jest „zielony dach”, będziemy mieć też „zieloną elewację”. Będzie nowocześnie, energooszczędnie i ekologicznie. Cieszymy się, że wkrótce nowy budynek posłuży całej społeczności akademickiej – podkreślił rektor Piotr Wachowiak. 

Podpisaliśmy umowę z firmą ERBUD GROUP – generalnym wykonawcą tej inwestycji, wyłonionym w ramach przetargu, w którym startowało aż 13 podmiotów i konsorcjów. Liczymy, że za 24 miesiące od dzisiejszego wprowadzenia na budowę spotkamy się w murach nowego Centrum Przestrzeni Innowacyjnej SGH – powiedział dr Marcin Dąbrowski.

Więcej o planach związanych z inwestycją przy ul. Batorego w „Gazecie SGH”: