Budki lęgowe dla ptaków na kampusie SGH

Już wkrótce nowi sąsiedzi wprowadzą się do domków, które zostały podarowane SGH przez wspólnoty mieszkaniowe Rakowiecka 22a i 22c! Budki dla ptaków –   część przekazana uczelni oraz część sfinansowana z pracowniczego budżetu partycypacyjnego – od przyszłego sezonu staną się budkami lęgowymi.

17 czerwca na terenie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie miało miejsce przekazanie kanclerzowi uczelni dwóch, symbolicznych budek lęgowych dla niewielkich ptaków zamieszkujących kampus. 

Wywieszenie budek to czynna ochrona przyrody. Cieszymy się, że możemy się przyłączyć do działań uczelni w tym zakresie – napisali w liście do kanclerza SGH przedstawiciele obu wspólnot.

Mieszkańcy wyrazili nadzieję, że dzięki tej współpracy kolejne pary ptaków będą miały możliwość wychowywania piskląt, co przełoży się nie tylko na dobro naszych skrzydlatych sąsiadów, ale i nas wszystkich. 

Przedstawiciele wspólnot Rakowiecka 22 a i Rakowiecka 22 c wręczają symboliczne budki lęgowe kanclerzowi SGH. /Fot. Marcin Flis

Pod słowami członków wspólnoty podpisuje się kanclerz SGH, dr Marcin Dąbrowski, który podkreśla jak ważna dla uczelni jest otwarta i życzliwa współpraca sąsiedzka, nie tylko w kwestii ochrony przyrody, lecz również w wielu innych sprawach.

Współpraca ze wspólnotami mieszkańców budynków znajdujących się na kampusie SGH jest wieloaspektowa. W ostatnim czasie uczelnia rozwiązała wieloletni problem mieszkańców rozbierając bardzo duży przestrzennie, podziemny skład opału. Jego stan zagrażał zawaleniem i uniemożliwiał normalne użytkowanie terenu, w tym dojazd do klatek schodowych aut prywatnych i służb ratunkowych. Ponadto wraz z mieszkańcami prowadziliśmy niedawno dialog z sąsiadującym z nami MONem, które zakończył się bardzo pomyślnie dla drzewostanu na granicy z remontowanym ogrodzeniem ministerstwa. Przyłączenie się wspólnot do naszej akcji instalacji budek lęgowych na kampusie to inicjatywa znakomicie wpisująca się w dobre międzysąsiedzkie stosunki.

W najbliższym czasie SGH ma w planach zainstalowanie pojemników na wodę deszczową i jej wykorzystanie w dbaniu o zieleń na kampusie:

Akcją tą chcemy też objąć budynki wspólnot  – zapowiada kanclerz Dąbrowski.

Kanclerz SGH dr Marcin Dąbrowski odbiera budki lęgowe z rąk przedstawicieli wspólnot. /Fot. Marcin Flis

Domki zostaną w najbliższym czasie zawieszone na drzewach znajdujących się na terenie kampusu SGH.

Wspólnotom dziękujemy za prezent i niecierpliwie czekamy na pierwszych lokatorów.