Porozumienie o współpracy SGH i Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie!

dwóch mężczyzn podaje sobie dłonie w gabinecie po podpisaniu porozumienia

20 marca 2024 r. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie! Podpisały ramowe porozumienie o współpracy. Dokument podpisali rektor SGH Piotr Wachowiak i członek zarządu Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie! Jacek Maciejewski.

„Bardzo nas ucieszyła inicjatywa Profesora Piotra Wachowiaka, by wejść w bliższą i bardziej systematyczną współpracę z SGH. Wcześniej byliśmy beneficjentami kursu Zarządzanie Strategiczne w praktyce oraz kilku inicjatyw studenckich, m.in. XII Świątecznego Koncertu SGH, które odebraliśmy jako przejaw docenienia tego, co robimy dla pacjentów onkologicznych – powiedział członek zarządu Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie! Jacek Maciejewski.

– Teraz będziemy pewnie częściej obecni w SGH, wypełniając naszą umowę ramową treścią pożyteczną dla całego środowiska akademickiego oraz naszej organizacji. Na początek spotkacie nasze materiały 1,5% - jeśli możecie nam pomóc w ich dalszej dystrybucji, nakłanianiu osób, które mogą przekazać 1,5% podatku, by zrobili to na rzecz chorych na raka – będziemy wdzięczni. Wkrótce pojawimy się, by dać się lepiej Wam poznać. Do zobaczenia!".

Fundacja Rak'n'Roll.Wygraj Życie! powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji. „Od samego początku naszym celem było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią  (...) Działamy na rzecz zdrowych wyborów, zachowań i otaczania siebie troską na co dzień. Utrudniamy życie rakowi, jak się da.
Promujemy nowoczesną profilaktykę, w której zamiast straszyć chorobą, zachęcamy do regularnego potwierdzania zdrowia" – czytamy na stronie fundacji.

Więcej na stronie.