Trzecie webinarium podatkowe CASP SGH, IFA oraz Women in IFA Network

otwarty laptop z nazwa webinaru, po lewej czerwony kubek, po prawej biały kubek z ołówkami

12 grudnia o godz. 14 odbyło się kolejne międzynarodowe webinarium podatkowe zorganizowane przez Centrum Analiz i Studiów Podatkowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie we współpracy z International Fiscal Association oraz Women in IFA Network.

Jest to już trzecie wydarzenie z serii spotkań online poświęconych tematyce podatkowej, a skupiających uwagę na międzynarodowym opodatkowaniu podmiotów gospodarczych ze szczególnym uwzględnieniem problematyki cen transferowych. Zagadnienia podejmowane w ramach webinariów podatkowych dotykają najistotniejszych kwestii podatkowych dyskutowanych na forach Unii Europejskiej, Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) czy ONZ.

„Nasze webinarium stało się wydarzeniem cyklicznym i cieszy się coraz większym uznaniem wśród ekspertów podatkowych. Współpraca z IFA Polska oraz Women in IFA Network nadaje zaś wtorkowemu wydarzeniu szczególny charakter praktyczny” – podkreślił kierownik Centrum Analiz i Studiów Podatkowych SGH, dr hab. Dominik Gajewski, prof. SGH.

W panelu dyskusyjnym prowadzonym w języku angielskim wzięły udział wybitne ekspertki w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego: prof. Svitlana Buriak – dyrektorka Centrum Cen Transferowych i Alokacji Dochodu (Uniwersytet w Amsterdamie), Mayra Lucas – wieloletnia doradczyni w Zespole Cen Transferowych, Centrum ds. Polityki Podatkowej i Administracji, OECD, Céline Pasquier – liderka w Zespole Cen Transferowych w BDO (Francja), a także Jolanta Galon – starszy ekspert w zakresie cen transferowych z Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu.

„Problematyka podejmowana na webinarium jest nie tylko aktualna i ważna dla podmiotów powiązanych transgranicznie, ale również odnosi się do orzecznictwa sądów administracyjnych i polityki podatkowej państwa – zaznaczył w komentarzu dla Gazety SGH – życie uczelni prof. Dominik Gajewski. – Na szczególną uwagę zasługuje przy tym fakt, że zaproszenie do roli panelistek przyjęły ekspertki cieszące się niekwestionowanym, międzynarodowym uznaniem".

Więcej informacji Centrum Analiz i Studiów Podatkowych SGH.