CEMS MIM SGH

Na zdjęciu studenci CEMS MIM SGH

Witamy studentów programu CEMS MIM

Zainicjowano kolejny rok akademicki międzynarodowego programu CEMS MIM w SGH. Studenci CEMS rozpoczęli swoje uczestnictwo w programie całotygodniowym Block Seminar. Były to ich pierwsze bardzo intensywne zajęcia, połączone z integracją i networkingiem. Temat tegorocznego seminarium, które odbyło się online na platformie MS Teams, brzmiał A Successful Global Career. W ramach seminarium 32 polskich i zagranicznych studentów CEMS wzięło udział w trzech modułach merytorycznych. Konsultantka i coach kariery Urszula Rapacka przedstawiła w trakcie modułu Career Navigation kluczowe modele, koncepcje i narzędzia wykorzystywane przez doradców kariery. Firma Extended Tools opracowała dla wszystkich studentów profile behawioralne, które następnie zostały omówione przez prezesa zarządu Romeo Grzębowskiego. Ostatni moduł, CV and Recruitment Interview, obejmował spotkanie z konsultantem Executive Search dr. Dariuszem Użyckim. Ważną częścią seminarium były projekty grupowe. Każda grupa mogła wybrać temat. Projekty dotyczyły: trendów na rynku pracy, niekonwencjonalnych podejść do rozwoju kariery, wyboru między pracą w start-upach i korporacji, wpływu automatyzacji na rozwój kariery czy też dyskryminacji na rynku pracy. Efektem końcowym projektów grupowych były pisemne raporty i sesje interaktywne. Koordynatorem CEMS Block Seminar był w tym roku prof. dr hab. Jacek Miroński.

Wręczenie nagród dla zwycięskich drużyn podczas CEMS Block Seminar

Wręczenie nagród dla zwycięskich drużyn podczas CEMS Block Seminar

W dniu 1 października powitaliśmy studentów CEMS MIM w progach SGH. Po rocznej nieobecności wrócili na naszą uczelnię i tym razem nie tylko na samo rozpoczęcie (tak jak to było rok temu), ale także na zajęcia. Pierwszy dzień semestru zaczął się pracowicie. Studenci od rana mieli zajęcia, czwartkowe w piątek – taki myk na początek. W połowie dnia cała kohorta CEMS MIM spotkała się na Welcome Meeting i mogła odebrać swoje Welcome Packs, które w tym roku zostały zasponsorowane przez partnera korporacyjnego – CEMS P&G (butelka filtrująca na wodę) i SGH (torba na laptop). Studentów uroczyście powitał prorektor ds. współpracy z zagranicą prof. SGH dr hab. Jacek Prokop, życząc owocnego semestru w SGH. Biuro CEMS (w składzie: dyrektor akademicki CEMS dr hab. Mirosław Jarosiński, prof. SGH; kierownik programu Grzegorz Augustyniak; menedżer ds. relacji korporacyjnych CEMS Aneta Szydłowska) przedstawiło najważniejsze elementy programu w SGH i przypomniało o obowiązkowych spotkaniach i rejestracjach.  Prof. dr hab. Jacek Miroński, prowadzący Block Seminar, wręczył nagrody dla najlepszych grup i nagrody indywidualne, które były ufundowane przez partnerów korporacyjnych CEMS – Bain & Company i Santander Bank Polska.

Na zakończenie studenci mieli chwilę oddechu na luźne rozmowy, posiłek i zebranie sił przed drugą połową dnia, w której m.in. mieli obowiązkowy przedmiot CEMS – Global Strategy. Dzień zakończył się prezentacją firmy Unibail-Rodamco-Westfield (URW) w Biurze Zarządu Westfield Arkadia i uroczystą kolacją w jednej z restauracji w Westfield Arkadia, sponsorowanej przez URW. Była to okazja do bliższego poznania URW przez absolwentów CEMS, którzy obecnie pracują w tej firmie. Networking został rozpoczęty, a jest to jeden z kluczowych pozaakademickich elementów programu CEMS MIM.


prof. dr hab. JACEK MIROŃSKI, Katedra Zarządzania Międzynarodowego KGŚ SGH
ANETA SZYDŁOWSKA, menedżer ds. relacji korporacyjnych CEMS, Centrum Współpracy Międzynarodowej SGH