Absolwenci SGH laureatami tegorocznej listy 30 przed 30 magazynu „Forbes Polska"

grupa młodych ludzi z wizyta u rektora w gabinecie

Magazyn „Forbes Polska” po raz kolejny wyłonił najbardziej utalentowanych Polaków przed trzydziestką, a wśród nich znalazło się aż pięcioro absolwentów SGH: Nikoletta Magdalena Buczek, Patryk Powierża, Arkadiusz Żarowski, Maciej Jarząb i Paweł Jaszczurowski. 18 października br. przyjął ich rektor SGH Piotr Wachowiak.

Nikoletta Magdalena Buczek (26 lat)

Jedna z założycielek NABIO Medical Technologies – startupu, który pracuje nad HydRe, ekosystem technologicznym, obejmującym urządzenia, oprogramowanie czy protokoły, który ma służyć do produkowania spersonalizowanych akcesoriów do radioterapii, zwiększających efektywność leczenia nowotworów i pozwalających zmniejszyć skutki uboczne dla pacjentów.

NABIO ma za sobą krajową inkubację organizowaną przez Platformę Startową Unicorn Hub, dostało się do programu akceleracyjnego Startups Powered by Invest in Łódź, a także otrzymało nagrodę publiczności w konkursie Start-Up-Med 2023 organizowanym przez RynekZdrowia.pl.

kobieta i mężczyzna w gabinecie

Patryk Powierża (30 lat)

W 2021 roku Patryk Powierża dołączył do Żabki, obejmując stanowisko szefa projektu Żabka Nano, budując od podstaw innowacyjny format sklepu samoobsługowego. Równolegle rozwija także własny newsletter technologiczny, który ma już ponad 1,5 tys. subskrybentów.

dwóch mężczyzn w gabinecie

Arkadiusz Żarowski (30 lat)

Uniwersytet Stanforda otworzył mu drzwi do pracy w dwóch obiecujących amerykańskich startupach, Codzie i Redpandzie, które dzisiaj zatrudniają po kilkaset osób. Następnie trafił do branży inwestycyjnej, a konkretnie do funduszu Obvious Ventures, zarządzającego aktywami w wysokości ponad 1,2 mld USD – w jego portfolio są m.in. Twitter, Stripe, Beyond Meat, Anthropic czy Planet Labs. Tam Żarowski wyspecjalizował się w inwestycjach w spółki technologiczne zajmujące się ochroną klimatu i sztuczną inteligencją. I to w nie będzie także inwestował z ramienia funduszu SE Ventures, do którego aktualnie się przenosi.

Maciej Jarząb

Współtwórca spółki Braight Technologies, która stoi za oprogramowaniem do analizy danych behawioralnych klientów, pomagającym instytucjom finansowym w przewidywaniu ich zachowań i ocenie ryzyka kredytowego. Jego startup został niedawno przejęty przez notowaną na giełdzie w Toronto spółkę Kings Entertainment, z którą wspólnie planuje stworzyć holding firm zajmujących się AI.

dwóch mężczyzn w gabinecie

Paweł Jaszczurowski (30 lat)

Współtwórca startupu Demoboost, oferującego platformę do tworzenia, udostępniania i śledzenia spersonalizowanych i interaktywnych prezentacji demo dla firm software’owych. Jego klientami są m.in. Celonis, Veritas czy SAP, które wykorzystują tę technologię w procesach sprzedażowych i marketingowych. W 2022 roku Demoboost miał ok. 604 tys. zł przychodu i pozyskał ok. 8 mln zł finansowania – od funduszy b2ventures i Movens Capital, a także Rafała Brzoski oraz Tomasza i Piotra Karwatków.

dwóch męzczyzn w gabinecie

Źródło: Forbes Polska