SGH dla Ukrainy - punkt pomocowy przy granicy

grafika - punkt pomocowy

W czwartek 3 marca 2022 r. przedstawiciele Biura Rektora SGH odbyli wizytę na granicę polsko-ukraińską i odwiedzili punkty recepcyjne dla uchodźców w Horodle oraz Dołhobyczowie (woj. lubelskie).

Celem wyjazdu było dostarczenie zebranych darów dla uchodźców od społeczności SGH, ustalenie bieżących potrzeb punktów recepcyjnych oraz przetransportowanie 4 rodzin ukraińskich do Warszawy, którym towarzyszyli także czworonożni przyjaciele.

Uchodźcy dotarli z naszymi pracownikami busem Toyota Proace, z którego korzystamy dzięki uprzejmości Toyota Motor Poland Company Limited Sp. z o.o., w ramach akcji SGH dla Ukrainy. Część z nich (8 osób) została zakwaterowana w naszym Domu Studenta „Sabinki”. Nasi pracownicy dostarczyli do punktu recepcyjnego żywność, ubrania, środki higieny osobistej oraz lekarstwa.

W sprawie dalszej pomocy dla punktu recepcyjnego w Horodle, ustalono, że SGH zorganizuje stałe miejsce wsparcia w postaci namiotu z nagrzewnicami, w którym będzie się odbywać rejestracja przybywających uchodźców oraz ich bieżąca obsługa.

Docelowo, po dostarczeniu i montażu namiotu, w punkcie w Horodle będą odbywały się stałe dyżury wolontariackie pracowników oraz studentów SGH. W obydwu punktach recepcyjnych w Horodle i Dołhobyczowie nasi koledzy zebrali informacje o bieżących potrzebach, które SGH będzie realizować.

Ta bardzo ważna wizyta pozwoliła nam ocenić obecną sytuację na granicy polsko-ukraińskiej oraz przyczyni się do skutecznej pomocy uchodźcom.