Zwykły student SGH… z medalem mistrzostw świata!

Zwykły student SGH… z medalem mistrzostw świata! FOT. © DETLEV SEYB / MYROWINGPHOTO .COM

W dniach 7–8 lutego w Paryżu po raz trzeci odbyły się mistrzostwa świata w ergometrze wioślarskim.

Z dumą informujemy, że nasz student oraz kierownik sekcji wioślarskiej AZS SGH Michał Zawadzki zdobył brązowy medal na dystansie 500 m!!!
FISA (Międzynarodowa Federacja Wioślarska) zorganizowała te zawody po raz trzeci, ale po raz pierwszy odbyły się one na Starym Kontynencie. Impreza zebrała ok. 2500 zawodników z ponad 50 krajów, w tym 9 Polaków.

Pierwszego dnia odbyły się „sprinty” na dystansie 500 m, a drugiego dnia zawodnicy zmierzyli się na klasycznym dla tego sportu dystansie 2000 m. Choć nasz zawodnik raczej nie był wymieniany w gronie faworytów, to pokazał walę walki i zdecydowanie zasłużył na miano czarnego konia tych zawodów! Na dystansie 500 m w swojej kategorii (waga lekka seniorów) zdobył brązowy medal z czasem 1:25,6, a do zwycięzców (wygrali ex aequo Hiszpan Alonso Damian i Francuz Adrien Decriem) Zawadzkiemu zabrakło jedynie 0,6 sekundy! Michał – jak sam przyznał – o medalu nawet nie marzył, zależało mu głównie na dobrym wyniku (i poprawieniu rekordu życiowego) na dystansie 2000 m. Na tym dystansie nasz zawodnik uzyskał wynik 06:25,9 i ostatecznie zajął 9. miejsce w swojej kategorii (przegrywając m.in. z mistrzem świata w jedynce wagi lekkiej i mistrzem olimpijskim z Rio w dwójce podwójnej wagi lekkiej).

Michał na co dzień jest zawodnikiem Towarzystwa Wisła dla Wioślarzy. Swoją przygodę z wioślarstwem zaczął pod koniec gimnazjum i tak trwa ona od ponad ośmiu lat. Były to jego pierwsze zawody takiej rangi, więc ten medal to jego najlepsze dotychczasowe osiągnięcie. Jak sam o sobie mówi, jest zwykłym trenującym studentem, któremu się poszczęściło. Wyjazd miał być przygodą, z której przywiózł sobie najlepszą możliwą pamiątkę.

Michałowi gratulujemy i trzymamy kciuki za jego występ na nadchodzących Akademickich Mistrzostwach Polski!