SGH na Europejskim Forum Nowych Idei (EFNI)

SGH na efni

SGH jest „strategicznym partnerem merytorycznym” na Europejskim Forum Nowych Idei (EFNI), które w dniach 12–14 października odbywa się w Sopocie.

EFNI to jedna z największych konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej poświęcona globalnym trendom, nowym ideom i przyszłości Europy.

W konferencji uczestniczy kilkoro ekspertów SGH z różnych dziedzin. Władze uczelni reprezentuje rektor SGH dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH, prorektor ds. nauki dr hab. Agnieszka Chłoń-Domińczak, prof. SGH, oraz kanclerz dr Marcin Dąbrowski.

Forum co roku gromadzi ponad tysiąc uczestników – przedstawicieli świata biznesu, nauki, kultury oraz polskiej i europejskiej administracji. EFNI organizowane jest od 2011 roku przez Konfederację Lewiatan przy współudziale BusinessEurope oraz miasta Sopot.

Przedstawiciele kół biznesu, liderzy i decydenci oraz autorytety ze świata kultury i nauki debatują o najważniejszych wyzwaniach dla społeczeństw i gospodarek w dynamicznie zmieniającym się świecie, o globalnych trendach oraz o przyszłym kształcie Unii Europejskiej.

grafika informacyjna

Na tegoroczne EFNI zaplanowano kilkadziesiąt wydarzeń, paneli, spotkań autorskich czy nocnych rozmów o ważkich problemach społecznych.

W czwartek w panelu „Łańcuchy dostaw czasów niepewności” głos zabierze dr hab. Marzenna Cichosz, prof. SGH.

„Czy biznes skazany jest na wsparcie państwa?” to temat panelu, w którym weźmie udział prof. Piotr Wachowiak.

Dr Joanna Tabor-Błażewicz, adiunkt w Zakładzie Strategii Personalnych, porozmawia z innymi ekspertami na temat GIG Economy i przyszłości rynku specjalistów.

„Jak wojna na Ukrainie wpływa na rynki pracy?” to temat rozmowy, w której głos zabierze prof. Chłoń-Domińczak.

Dr hab. Agnieszka Wojtczuk-Turek, prof. SGH, dyrektorka Instytutu Kapitału Ludzkiego, weźmie udział w panelu „Jakich kompetencji oczekiwać będzie od nas przyszłość?”.

Zdrowe miasta – gdzie żyje się najlepiej? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć m.in. prof. Wachowiak i prof. Chłoń-Domińczak.

O dobrostanie pracowniczym i nowym spojrzeniu na kulturę organizacyjną porozmawiają m.in. dr Joanna Tabor-Błażewicz i dr Hanna Kinowska, adiunkt w Zakładzie Zarządzania Kapitałem Ludzkim SGH.

Na temat transatlantyckich relacji USA-UE w dobie wojny na Ukrainie porozmawiają eksperci międzynarodowi, w tym dr hab. Eliza Przeździecka, prof. SGH, główna ekonomistka Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.

W piątek o przyszłości rozliczeń finansowych i zaufania do gotówki z innymi uczestnikami panelu dyskutować będzie prof. dr hab. Małgorzata Zaleska, dyrektorka Instytutu Bankowości SGH.

W sprawie wspólnych celów biznesu i trzeciego sektora głos zabierze dr hab. Halina Brdulak, prof. SGH, z Katedry Zarządzania Międzynarodowego.

Ponownie prof. Zaleska weźmie udział w panelu „Rynki finansowe w dobie niepewności”.

O transformacji zielonych organizacji z innymi panelistami porozmawia dr hab. Dorota Niedziółka, prof. SGH, z Katedry Geografii Ekonomicznej, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie.

Na pytanie „Dokąd zmierza Europa?” spróbuje odpowiedzieć uczestniczka panelu pod tym samym tytułem dr hab. Małgorzata Molęda-Zdziech, prof. SGH, z Instytutu Studiów Międzynarodowych.