Strefa SGH na Forum Ekonomicznym 2022 – dzień trzeci

Na zdjęciu Hotel Gołębiewski

8 września, to ostatni dzień w Strefie SGH. Tego dnia w godz. 9.20–18.15 odbędzie się aż 15 paneli z naszymi ekspertami i zaproszonymi gośćmi oraz rozmowa rektora SGH, prof. Piotra Wachowiaka z laureatem Nagrody Gospodarczej SGH.

Głównymi tematami rozmów będą gospodarka EŚW w czasie i po pandemii, innowacje farmaceutyczne, inflacja, reforma podatkowa, cyfryzacja, ESG, sektor bankowy, trendy i wyzwania dla handlu, bezpieczeństwo żywnościowe, przedsiębiorczość, relacje polsko-ukraińskie oraz  dostawy i przepływy przemysłu petrochemicznego w Europie, a także tydzień pracy i jego skracanie.

Wszystkie panele dyskusyjne będą transmitowane na naszym kanale na YouTubie, a skróty z debat, najważniejsze wnioski – na naszym koncie na Twitterze.

O godz. 9.20 zapraszamy na rozmowę rektora SGH dr. hab. Piotra Wachowiaka z laureatem nagrody SGH

O godz. 11.00 na temat tygodnia pracy i jego skracaniu Piotr Maślak będzie rozmawiała z Rafałem Baniakiem i Elżbietą Mączyńską.

O godz. 11.30 na temat gospodarki Europy Środkowo-Wschodniej w czasie i po pandemii COVID-19 rozmawiać będą Sławomir Dudek, Kavelashvili Nikoloz oraz prowadzący Piotr Maślak.

O godz. 11.55 odbędzie się debata z udziałem Agnieszki Grzybowskiej-Zalewskiej, Michała Morka, Piotra Pietruchy, Radosława Sierpińskiego o inwestycjach w innowacje farmaceutyczne. Moderatorem spotkania będzie Piotr Maślak.

O godz. 12.35 o wpływie cen energii na procesy inflacyjne w gospodarkach państw CEE Piotr Maślak będzie rozmawiał z Dorotą Niedziółką.

O godz. 12.55 Dominik Gajewski odpowie na pytanie co dalej z reformą podatkową? Prowadzącym spotkanie będzie Piotr Maślak.

O godz. 13.15 na temat cyfryzacji sektora publicznego rozmawiać będą Tomasz Rostkowski, Krzysztof Szubert, Gertruda Uścińska oraz Piotr Maślak.

O godz. 13.45 z Piotrem Glenem o realizacji celów ESG w erze kryzysu ekonomicznego i klimatycznego debatować będą Tomasz Niewola, Barbara Stepnowska i Kamil Wyszkowski

O godz. 14.05 na temat: Jak zróżnicowanie stóp inflacji w krajach UE 27 przekłada się na rynek pracy i wzrost gospodarczy Piotr Maślak porozmawia z Piotrem Maszczykiem.

O godz. 14.25 Jacek Bartkiewicz będzie debatował z Jerzym Kwiecińskim, Dariuszem Odziobą oraz Krzysztofem Pietraszkiewiczem o wyzwaniach stojących przed sektorem bankowym.

O godz. 14.55 nasi goście Mariusz Mielczarek, Justyna Orzeł, Krzysztof Pawiński, Maciej Ptaszyński i Paweł Surówka rozmawiać będą z Martą Ziółkowską o nowym świecie zakupów, trendach i wyzwaniach dla handlu w Polsce i CEE.

O godz. 16.05 na temat bezpieczeństwa żywnościowego debatować będą Zenon Daniłowski, Roman Sobiecki z Piotrem Maślakiem.

O godz. 16.25 Marcin Wojtysiak-Kotlarski przeprowadzi rozmowę ze Stanislavem Kučírkiem i Maciejem Ćwiklewiczem pt. Jak wspierać przedsiębiorczość.

O godz. 16.45 na temat edukacji przedsiębiorczej rozmawiać będą Paula Bruszewska z Piotrem Wachowiakiem

O godz. 17.15 odbędzie się rozmowa na temat relacji gospodarczej Polski i Ukrainy.

O godz. 17.55 na temat transpozycji dostaw i przepływów przemysłu petrochemicznego w Europie – stan oraz zasobowe uwarunkowania zrównoważonych łańcuchów dostaw i cyrkularnej ekonomii debatować będą Ireneusz Derek i Łukasz Marzantowicz z prowadzącym Piotrem Maślakiem.