Wicemistrzostwo Polski i grad medali!

Reprezentacja AZS SGH

Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu miały się odbyć w kwietniu ub.r. „Miały”, bo koronawirus zmienił kalendarz AMP, co na szczęście nie przeszkodziło naszym pływakom w osiągnięciu wielu wartościowych wyników i przywiezieniu całego worka medali z pływalni w Lublinie.

Jan Kozakiewicz ze srebrnym medalem w klasyfikacji generalnej

Szczególne brawa należą się Janowi Kozakiewiczowi – nasz zawodnik został wicemistrzem Polski w klasyfikacji generalnej na dystansie 50 m stylem klasycznym, zdobywając przy tym złoty medal w typach uczelni społeczno-przyrodniczych (USP). Janek był też mocnym ogniwem obu naszych sztafet. Panowie w sztafecie 4 × 50 m stylem zmiennym – w składzie: Paweł Małysz, Jan Kozakiewicz, Mateusz Siejo oraz Jakub Kubiś – zdobyli złoty medal w typach uczelni. W sztafecie mieszanej 4 × 50 m stylem dowolnym, w której oprócz Janka i Kuby popłynęły Martina Kędziora oraz Aleksandra Zając, nasza reprezentacja zdobyła srebrny medal w typach USP.
Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się również obie nasze zawodniczki w startach indywidualnych. Martina zdobyła dwa złote medale na dystansach 50 m i 100 m stylem klasycznym w typach uczelni, a Aleksandra – złoty medal na dystansie 100 m stylem dowolnym w kategorii USP.

Janek odbierający nagrody za zajęcie 3. miejsca w klasyfikacji drużynowej

W typach uczelni społeczno-przyrodniczych po dwa medale zdobyli również Jakub Kubiś (srebrny na dystansie 100 m stylem klasycznym oraz brązowy na dystansie 50 m stylem klasycznym) oraz Mateusz Siejo (dwa brązowe na dystansach 100 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem zmiennym).
Suma osiągniętych rezultatów pozwoliła naszym pływakom na zajęcie 3. miejsca w klasyfikacji drużynowej wśród uczelni społeczno-przyrodniczych!
Wszystkim zawodnikom oraz trenerowi Dariuszowi Polkowskiemu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w obecnym sezonie!