XI Konferencja Coachingu

człowiek na piaszczystym klifie; na piasku usypano minilabirynt

11 stycznia br. odbyła się XI Konferencja Coachingu organizowana przez pracowników Zakładu Przedsiębiorczości i Otoczenia Biznesu oraz SKN Akceleracji. Wydarzenie było kierowane nie tylko do coachów, ale także do reprezentantów innych zawodów wsparcia, takich jak mentorzy, psychologowie, terapeuci, tutorzy oraz osób, które zajmują się szeroko pojętym rozwojem osobistym.

Ta edycja konferencji, była drugą z rzędu, która odbyła się online. Pomimo zakończenia pandemii COVID-19 i powrotu większości działań do formy stacjonarnej, organizatorzy zdecydowali się na pozostanie przy formie zdalnej. Chcieli bowiem pokazać, że rynek usług coachingowych i innych form wsparcia wymaga, by tego typu usługi były równolegle oferowane w formie cyfrowej i z zachowaniem takiej samej jakości, jak spotkania w gabinecie. Postanowiono zatem zorganizować wydarzenie, które pomoże uczestnikom dostosować się do nowych oczekiwań rynkowych i zatytułowano je „Cyfrowy Coach”.

Wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem i cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem; uczestniczyły w nim na żywo aż 364 osoby. Z zebranych przez organizatorów danych wynika, że średnio każdy uczestnik obejrzał około czterech prelekcji, spędzając na wydarzeniu 3h i 29 minut. Konferencja została objęta patronatem honorowym rektora SGH Piotra Wachowiaka. Wydarzenie otworzył dziekan Kolegium Nauko o Przedsiębiorstwie dr hab. Gabriel Główka, prof. SGH, dyrektor Instytutu Przedsiębiorstwa prof. dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska oraz kierownik Zakładu Przedsiębiorczości i Otoczenia Biznesu dr hab. Joanna Żukowska, prof. SGH.

Powyższe pokazuje, że pracownicy SGH doskonale rozumieją trendy rynkowe i tworzą wydarzenia, na których uczestnicy zyskują pożądaną wiedzę. Na wystąpienie zaproszeni zostali eksperci z wieloletnim doświadczeniem w branży coachingowej, którzy podzielili się swoją wiedzą z uczestnikami. Poruszane tematy na konferencji można podzielić na trzy grupy: praca z ludźmi online – narzędzia oraz techniki, rozwój zawodowy coacha, work-life balance i dbanie o własny wellbeing przy prowadzeniu biznesu online.

Poniżej lista prowadzących oraz tematy:
•    Coach online: Nowa moda czy rzeczywistość? (Marek Błądek)
•    Work-life balance coacha na osi czasu: Jak zadbać o swoje potrzeby i biznes online? (Ewa Hrehorowicz)
•    Superwizja na odległość: Jak prowadzić/ jak uczestniczyć? (Katarzyna Dujanowicz)
•    Coaching zespołowy w świecie online: Praktyczne wskazówki. (Joanna Grela)
•    Jak zostać akredytowanym coachem? (dr hab. Joanna Żukowska, prof. SGH)
•    Międzynarodowy coaching na platformach online (Bart Romanow)
•    Pułapka perfekcjonizmu (dr Lidia D. Czarkowska)

Osoby zainteresowane tematyką coachingu zapraszamy do zapisu na studia podyplomowe SGH Akademia Profesjonalnego Coacha.