Nagroda Dziekana Studium Magisterskiego 2021 przyznana

zdjęcie, wręczenie czeku w wysokości  dziesięciu tysięcy złotych Alicji Doligalskiej

Nagroda Dziekana Studium Magisterskiego przyznana po raz trzeci. Otrzymała ją Alicja Doligalska podczas uroczystości ukończenia studiów 4 grudnia 2021 roku.

– Nagrodę Dziekana Studium Magisterskiego przyznano Pani Alicji Doligalskiej w uznaniu dwóch osiągnięć: znakomitych wyników w nauce (średnia ocen ze studiów to 4,85) i przygotowania oraz obrony pracy dyplomowej zatytułowanej „Logistyka dystrybucji w handlu elektronicznym B2C w branży FMCG w dobie pandemii COVID-19". Kapituła Nagrody, której przewodniczył rektor SGH, prof. Piotr Wachowiak podkreśliła nie tylko aktualność podjętego tematu i wagę znaczenia dystrybucji w warunkach wzrostu intensywności e-commerce ale i sposób przedstawienia problemu badawczego – wyjaśnia dziekan studium magisterskiego, prof. Dorota Niedziółka.

Promotorką wyróżnionej pracy była dr hab. Barbara Ocicka, prof. SGH.

prof. Dorota Niedziółka

Prof. Dorota Niedziółka podkreśla również niezwykle wysoki poziom merytoryczny pracy dyplomowej, zastosowane metodologie badań oraz sposób ujęcia problemów badawczych a także dojrzałość formułowanych wniosków, dociekliwość w poszukiwaniu odpowiedzi na stawiane pytania, które świadczą o umiejętnościach, wiedzy i kompetencjach zwyciężczyni. 

Nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych po raz trzeci ufundował Bank Pekao SA. 

Na uroczystym wręczeniu nagrody, podczas ceremonii zakończenia studiów, Bank Pekao SA reprezentowany był przez panią Aleksandrę Kubasiewicz z Departamentu Strategii HR, która nagrodę wręczyła w imieniu Prezesa Zarządu Leszka Skiby, również absolwenta SGH na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne. Prezes Skiba wskazał, dlaczego tak ważne jest tego rodzaju wsparcie utalentowanych młodych ludzi przez firmę z Klubu Partnerów SGH.

W tegorocznej edycji otrzymaliśmy 16 prac magisterskich, których treść wyróżniła się na tle innych, a do których oceny, jako partner merytoryczny, zostaliśmy zaproszeni. Ze względu na rangę inicjatywy oraz specyfikę tych prac, w ocenę zaangażowanych zostało wielu ekspertów z szeroką wiedzą i doświadczeniem w poszczególnych obszarach Banku Pekao S.A. 

Wizję rozwoju Banku Pekao  zawarliśmy w haśle „bądźmy razem najlepsi”. Chcemy być nowoczesnym bankiem, który stawia na transformację cyfrową i oferowanie klientom z każdego segmentu rozwiązań najpełniej odpowiadających ich potrzebom. Spełnienie tego ambitnego celu będzie możliwe tylko, jeśli będziemy inspirującym miejscem pracy dla naszych obecnych pracowników oraz pracodawcą pierwszego wyboru dla przyszłych. Pekao S.A. od lat angażuje się na rzecz środowiska akademickiego, biorąc m.in. udział w wielu inicjatywach organizowanych przez samorządy studenckie i uczelnie, a także realizuje rocznie około 500 różnych przedsięwzięć skierowanych do studentów. Co roku zapraszamy ich także do udziału w Akademii Żubra – programie letnich praktyk oraz w programie stażowym Banking Champions umożliwiając im tym samym zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych. Zależy nam na pozyskaniu osób, które będą chciały w naszym banku rozwijać się zawodowo i zostać z nami na długo, dlatego nastawienie na współpracę ze światem akademickim jest dla nas niezwykle istotne. Wykształcenie i doświadczenie absolwentów SGH sprawia, że od lat plasują się oni w czołówce najchętniej zatrudnianych przez firmy z sektora finansowego i technologicznego. Są do tego ambitni i kreatywni, więc warto ich wspierać na starcie kariery w każdy możliwy sposób, np. poprzez udział w inicjatywie Nagroda Dziekana Studium Magisterskiego SGH.

Zapraszamy na rozmowę z Alicją Doligalską, laureatką Nagrody. 

Magdalena Święcicka: Właśnie odebrała Pani Nagrodę Dziekana Studium Magisterskiego za wybitne osiągnięcia w nauce i oryginalną pracę dyplomową pt. „Logistyka dystrybucji w handlu elektronicznym B2C w branży FMCG w dobie pandemii COVID-19”. Jak zareagowała Pani na informację, o tym, że to właśnie Pani praca została doceniona?

Alicja Doligalska: W pierwszej chwili po otrzymaniu tej informacji pojawiło się u mnie ogromne zaskoczenie i niedowierzanie, że to właśnie ja zostałam nagrodzona. Pomimo, że zgłosiłam się do konkursu, to nie liczyłam na wygraną, a wręcz zakładałam, że jej nie otrzymam, dlatego była to dla mnie przemiła niespodzianka. Natomiast po opadnięciu emocji, kiedy już informacja o wygranej do mnie dotarła, poczułam ogromną radość i przede wszystkim satysfakcję, że udało mi się zakończyć 5-letnie studia tak dużym sukcesem. 

W ślad za uznaniem ze strony Dziekana Studiów Magisterskich, otrzymała Pani również nagrodę pieniężną w wysokości – bagatela – 10 tys. złotych od Banku Pekao SA, należącego do Klubu Partnerów SGH. Czy ma już Pani plany związane z przeznaczeniem tej nagrody?

–  Jeszcze nie zaplanowałam dokładnie na co przeznaczę wspomnianą nagrodę pieniężną, jednak na pewno umożliwi mi ona sfinansowanie różnych działań i aktywności w zakresie rozwoju osobistego. Wstępnie myślę o uczestnictwie w kursach i warsztatach, które pozwolą mi rozwinąć moje pasje, zarówno te o charakterze zawodowym, jak i te związane z czasem wolnym. Myślałam również o przeznaczeniu części wartości nagrody na podróż zagraniczną. 

wręczenie czeku Alicji DOligalskiej

Absolwentów uczelni spotykamy na całym świecie i zawsze z niezwykłym sentymentem wspominają uczelnię i studia. Co Pani, jako świeżo upieczonej absolwentce, najbardziej pozostanie w pamięci? Do jakich wspomnień będzie Pani najchętniej wracała?

–  Każdy rok z tych pięciu lat spędzonych na studiowaniu w Szkole Głównej Handlowej był inny i przywołuje odmienne wspomnienia. Z pewnością w mojej pamięci pozostanie więcej chwil ze studiów licencjackich, gdyż odbywały się one w formie stacjonarnej. Chyba najchętniej będę wspominać zwykłą codzienność studenta SGH, czyli wykłady, ćwiczenia, pracę grupową w ramach projektów czy przerwy spędzane na Auli Spadochronowej, a także licznie organizowane spotkania z ciekawym gośćmi. Choć okres studiów magisterskich, które odbywały się w większości w formie zdalnej, zdecydowanie obfitował w mniej niezapomnianych wspomnień, to także pozwolił mi rozwinąć wiele umiejętności i z pewnością będzie przeze mnie pozytywnie wspominany.

Koniec studiów w SGH to dla wielu początek fantastycznej drogi zawodowej. Czy zdradzi nam Pani swoje plany?

– Nie chcę zdradzać zbyt wiele, ponieważ wiele moich planów jest dopiero w początkowej fazie planowania i realizacji. Mogę powiedzieć jedynie, że od kilku miesięcy pracuję w dziale zakupów w przedsiębiorstwie o charakterze produkcyjno-handlowym i praca ta daje mi dużo satysfakcji oraz pozwala mi zdobyć nowe umiejętności, które, mam nadzieję, będę mogła wykorzystać w przyszłości przy okazji innych projektów. 

Dziękuję za rozmowę.